..::wikiho blog::..

Novinky

Kalendář

Blog

Tak přátelé, dnes jsem ukecaný. Napadlo mě napsat něco o minulém víkendu. Všechno to začalo ráno ve sboru, kde jsme s Jakubem hráli a zpívali a byla to celkem sranda. S Jakubem to vždycky jde dobře. Podařilo se nám na úvod všechny postavit a pak jsme zpívali a hráli. Bylo to skvělé, úplně jiná atmosféra. Pak jsem vzadu za sklem zahlédl některé pozděpříchozí, kteří se nestačili divit.

Pokračovalo to odpoledne křtem v Orlici. Není nad to si takhle vyrazit v neděli odpoledne k Orlici na křest. Křtili jsme jednu naši známou a bylo to skvělé až na několik detailů. Jednak kvalita vody. To je něco úžasného, když kolem vás ve vodě plave kdo ví, co všechno a potom druhá věc a to jsou, jako každý rok, opalující se důchodci. Je to vždycky vtipné, když tam jsou ty 60 leté dámy nahoře bez a my tam křtíme, nějak se s tím nemůžu vypořádat.

A pak jsme frčeli do Prahy. Moje milovaná žena oslavila včera 24 let a tak jsme to oslavili. Ještě před oslavou jsme měli setkání relax teamu a to je vždykcy skvělý. Sejít se s lidmi a vidět mladé vedoucí, jak vedou a jdou dopředu.

Po skončení jsme jeli do centra a potkali se s mým přítelem Danielem Kvasničkou a začala skutečná oslava. Vyrazili jsme do Starbucks (nejlepší kavárny na světě....sorry Dane) a dali si nejlepší kávu na světě. Je to Frappucino blended mocca....stálo to za to. Večer jsme strávili u Kvasničkových a při domácí pizze si povídali. Druhý den jsme vyrazili hnáni nákupní horečkou do centra Chodov na nákupy.

Byl to skvělý den....
Ahoj všichni,

Léto začíná a myslím, že to bude letos mazec. Za 3 hodiny odjíždíme do Malenovic na přípravu na english camp a to bývá vždycky sranda. Potom týden campu, kde nás bude 83, což je číslo, které je poměrně vysoké, v podstatě největší camp, který jsem kdy organizoval. Ale snad by to neměl být takový problém. A potom ještě follow up v Hradci. Letos snad ne tak šílený. Těším se na opékání hamburgrů a dalších podobných srand.

No a aby toho nebylo málo, tak na konci léta nás čeká relax. Dnes se přihlásil na internetu stý účastník. Musím ho jmenovat, je to Miles z Pardubic....gratuluju. Ale pořád nám chybí asi 40 - 50 lidí, abychom naplnili minimální účast danou ve smlouvě a to bude celkem oříšek, ale uvidíme jak to půjde.

No kdybyste chtěli můžete se k nám připojit, určitě to bude stát za to. Přeju hezké léto.
Pro většinu lidí je vidina léta, prázdnin, dovolených spojená s odpočinkem. Pro mě je to vždycky nejšílenější období roku. Za necelé týdny začínáme náš english camp. Takže dva týdny v kuse bez přestávky, neustálá jízda. Další část bude ve znamení kázání. Budu kázat skoro každý týden v létě. Celkem se těším, ale bude to náročné. A potom ....uprostřed srpna.....relax. Velká věc, kterou jsme vymysleli a zorganizovali. Velká dovolená pro spoustu lidí, ale opět, spousta odpovědnosti. Zařídit, sehnat, postarat se, obdtelefonovat,....znovu obdtelefonovat, popohnat, popohnat, popohnat a ještě jednou popohnat. Ale přes to všechno se těším. Uvidím staré známé a snad přineseme možnost lidem poznat Boha. To je asi jedniný důvod, proč něco dělat.....aspoň teď mě to drží při životě...

Jsem tu znovu. A zase ze zpožděním, ale co. Asi před necelým měsícem jsem byl volen ve svém novém sboru....a překvapivě....nebo spíš bez překvapení, jsem byl zvolen. Průběh volby mě celkem překvapil, protože jsem byl zvolen jednomyslně. Nejde o to, že bych byl tak dobrý, ale líbí se mi, že se církev dokáže dohodnout na tom, co chce a pak si za tím jde. A na to se těším. Potom je to úplně jiná spolupráce. Někdy to sice znamená, že se neshodneme na tom, co chci já, ale to nevadí. Člověk má aspoň pocit, že když se něco dělá, tak jsme v tom všichni spolu a člověk nemusí neustále někoho uhánět, aby už se konečně přihlásili a jestli se jim vůbec chce. Omlouvám se, ale využívám svého bogu jako prostředku terapie. Je to levnější než chodit k profesionálům. V létě pořádáme relax a neustále všechny uháním, aby se už přihlásili a pořád nic. Asi jsem trochu nervozní kvůli tomu, že potřebujeme mít 140 lidí a nevím jestli se to úplně podaří....ale uvidíme.....

Tak doufám, že jsem to dnes nepřehnal. Blíží se léto a věci začínají být celkem divoké. Letošní english camp bude jeden z největších jakého jsem se kdy zúčastnil a úplně největší, jaký jsem kdy pořádal, takže taky žádná sranda. Celé léto budu kázat ve sboru, skoro každou neděli.....na to se těším, ale není to žádná sranda....tak si mě aspoň můžete přijít poslechnout. No a na podzim už to bude asi divoké, protože už budu myslet na to, co bude na Vsetíně, ale zároveň ještě bydlet v Hradci....tak snad to nějak zvládnu. Přeju hezký zbytek týdne a snad se brzy ozvu.

Vím, že jsem teď dlouho nic nenapsal a asi se ani neomlouvám, protože nakonec je to můj problém :-) Nicméně se odehrála celkem velká věc. Jednou za 2 roky se pořádá celostátní sjezd mládeže. Sjede se celkem hodně lidí - letos asi 1300 a děje se spousta akcí a spousta věcí. Letošní sjezd byl pro mě celkem výjimečný. Jednak proto, že jsem byl součásní organizačního teamu a to byla skutečně sranda. Taky se mi zdálo, že letošní sjezd byl asi nejlepší ze všech, na kterých jsem kdy byl....a myslím, že už to byl asi 6, sem hold starej, co naděláte. Další věc, proč to bylo tak zajímavý....a to už se vztahuje k fotce, je že jsem tam měl i něco povídat. Ne jenom pár nějakých seminářů, ale měl jsem možnost mluvit na hlavním pódiu. Nechci, aby to teď vyznělo, že jsem nějaký borec, nebo potřebuju zamachrovat, ale je to zajímavý zážitek. Myslím, že zatím jsem mluvil nejvíc asi tak pro 200 lidí a většinou nemám problém. Zajímalo mě to jaké to bude tady a nebylo to tak špatné, asi bych si na to jednoduše zvykl. Snad i to, co jsem povídal, nebylo nejhorší. Tak zatím tolik, dnes odjíždím a vrátím se za týden....třeba vám něco napíšu i z Maďarska .....

....a trvalé ivaliditě....samozřejmě. Ne přátelé dnes si nebudu dělat srandu ze sportovců, i když by mi to bylo asi blízké. Dnes se pochlubím svými sportovními úspěchy. Jistě to některé z vás překvapí, ale chodím běhat. Myslím, že už jsem dlouho nepsal o své skoro jediné sportovní zálibě. Letos je skvělý rok na běhání. Sezóna začala už v únoru, sice v Californii, ale to nevadí. První běh letošní sezóny byl tragický a zřejmě jsem z něho onemocněl. Nicméně opět v únoru jsem už začal "trénovat" i doma, protože počasí je skvělé. Kdy se vám naposledy stalo, že byste mohli v únoru jít běhat jenom v tričku? Mám vysněnou trasu, kterou chci uběhnout. Běhal jsem ji vloni. Je to z Hradce do Předměřic, podél Labe a zpátky. Celkem cca 12 km. Zjistil jsem, že to je jiná sranda, než běhat 5 km. Tak člověk musí trošku potrénovat. Když jsem letos začal, nebyla šance. Plíce zůstávaly pozadu, nohy nestíhaly, ale minulý týden konečně poprvé jsem to zvládl. Doběhl jsem až tam. Potom jsem měl v pondělí lehkou krizi, ale věřím, že ji dneska zase překonám, tak mi držte palce.

Ahoj všichni,

o víkendu jsme byli na Vsetíně a měl jsem možnost být konečně v místě svého dalšího působení - na Majáku. Bylo to skvělé, parádní neděle, spousta lidí, které znám, skvělá atmosféra. A moje kázání. Bylo to náročné, 70 lidí, žádný mikrofon, děti. Navíc jsme v sobotu měli sraz ze třídou ze střední školy, což bylo skvělé, jenom jsem dorazil domů pozdě. To co bylo nejhorší bylo, že jsem musel odjet brzo a přesto jsem přijel domů pozdě....to nesnáším....no a potom v neděli ráno vstávat a kázat....paráda...No snad to nebylo špatné, můžete si to poslechnout, jestli chcete.....

http://cb.cz/vsetin.majak/index.php?option=com_remository&Itemid=26&func=fileinfo&id=93

Jsem tu znovu, poslední dobou jsem moc nepsal, ale vymlouvat se na to, že toho je moc, nemá smysl. Několik posledních týdnů bylo náročních ne jenom kvůli práci, ale také kvůli tomu, že se rozhodovaly naprosto důležité věci týkající se naší budoucnosti. V lednu jsem začal mluvit s jedním svým starým přítelem o možnosti přijít jako kazatel do jednoho nového sboru, který on založil. Už jenom to, že se takový hovor vůbec uskutečnil, mě překvapilo. A potom se k tomu připojilo to, že jsme o tom začali oba přemýšlet. A po hledání a rozhovorech to došlo až tak daleko, že jsme dostali nabídku, abychom se přestěhovali zpátky na Vsetín a byli v novém sboru - Maják (www.cb.cz/majak). Pro mě to je nabídka, kterou by nebylo možné odmítnout. Už celkem dlouhou dobu vidím potřebu, aby se církev měnila. Aby tady byla pro dnešního člověka a usilovala o to, aby co nejvíc lidí mohlo poznat Ježíše. Možnost, kterou vidím je v zakládání nových sborů. Proto přátelé budeme odcházet v prosinci na Vsetín. Zpátky domů....

...lidé se mě ptají na moje sny....tady jsou....

Přežili jsme zimní chatu, tedy zimní pobyt na horách. Musím přiznat, že to bylo moc dobré. Snad až na jedno vykloubené rameno, zásah horské služby a jednu koupel v Labi. Ale tyto věci k tomu asi tak nějak patří. Naštěstí to nebyly nijak vážné. Dokonce jsem vyrazil jeden večer na snowboard. Jeslti mám rád snowboarding, tak na večerním lyžování je to naprostá lahoda. A navíc sjezdovka ve Špindlu je exkluzivní. Nicméně jsem se necítil úplně svůj po více než roce, co jsem na tom nestál. Bude asi taky potřeba si koupit helmu, myslím, že by to mohlo pomoc. Ale když o tom, přemýšlím, tak mě to asi skutečně baví. Jinak už jsem zpátky v Hradci a tento týden se chystá další neděle večer, tak pokud jste v Hradci, určitě přijďte. Těším se.

1  
2  
3  
4  
5  
..  
10  
 
Bedřich Smola, bedrich.smola@cb.cz, 777 88 41 99, ICQ 268035170