..::wikiho blog::..

Novinky

Kalendář

Blog

Byl jsem tam, zase. Měl jsem možnost se zúčastnit koncertu britské skupiny delirious? a bylo to skvělé. Viděl jsem je na živo už loni ve Vídni, ale letošní zážitek se nedal srovnat. Nevím jestli to bylo tím, že jsem už tolik nečekal. Nicméně bylo zajímavé to pozorovat.

Předcházel koncer irské skupiny The frames, který také nebyl špatný, nicméně naprosto nesrovnatelný. Frontman se snažil publikum rozhýbat a rozezpívat, což se mu občas podařilo, ovšem po velmi dlouhém úsilí. Naproti tomu když znělo holy is the Lord, tak nemusel nikdo všem přítomným vysvětlovat, že mají zpívat taky. Zajímavé je také, že v sestřihu na internetu z letošního festivalu Colours of Ostrava zní právě píseň od delirious. Ti, kteří je znají nebyli tolik překvapeni, ti kteří ne, rozhodně byli. Ovšem z části křesťanské publikum bylo v naprosto jiné, než kterékoliv jiné.

Delirious ještě nejsou na odpis. Můžete trošku ochutnat na

http://www.delirious.co.uk/experience/inside.html

Dlouho jsem nic nenapsal a je na čase. Je tady léto a prázdniny a začal jsem přemýšlet o tom co člověk chce. Spousta lidí říká, prázdniny jsou od toho, aby se nic nedělalo, abych se flákal. Možná nějaká ta brigáda, ale nic náročného a hlavně dobře placeného, ale jenom na chvíli.

Obdivuju lidi, kteří mi pomáhají na úkor vlastní dovolené. Je to úžasné, když lidé ze svých 4 týdnů dovolené jeden vezmou a jednou pomáhat lidem na camp, nebo na dětský tábor, nebo někam jinam. A pak třeba ještě jeden týden a někdo možná skoro celou dovolenou. A co ostatní? Nehrozí nám to, jak to hezky vystihl jeden autor, že se "ubavíme" k smrti.

Člověk si často přeje nic nedělat, ale po pár dnech nic nedělání ho to přestane bavit. A ne nadarmo se pro dlouhodobě nezaměstnané a znudělné lidi výrazně zvyšuje riziko sebevraždy. Ztrácí smysl života. A tak proč by prázniny nemhly být časem, kdy člověk dělá něco smysluplného. Často se ten smysl ve škole a v práci ztrácí, ale o prázdninách by se dal najít. Věřím tomu, že pomoc ostatním je nejsmysluplnější činnost v životě.

Dnes se už pokrytec není nadávka, je to herec, člověk, který umí využít příležitost, někdo kdo ví jak v tom chodit. Rozhodně na tom není nic špatného. Jak chytlavé je tohle přemýšlení. Člověk se pak začne divit proč ten Ježíš do těch pokrytců tak moc šil. Proč to byli oni koho kritizoval ze všech nejvíc.

Až dnes jsem si znovu uvědomil, jak je to strašná věc. Zvlášť u věřících lidí. Tam to dokonce může být smrtelné. Lidé vidí co jsem zač a když si na něco hraju, tak to poznají, někteří dřív, někteří později, ale poznají. A to je to nejhorší. Ne jenom, že mě pokrytectví zničí, ale ostatní lidi odradí. Nezničím tím jenom sebe, ale také ty, kteří by možná chtěli.......

Jsou chvíle kdy musí člověk začínat znovu, někdy i vícekrát. A to je ta chvíle. Hacker se naboural na webgarden.cz a zničil všechno co jsme měli. Chvíli jsem přemýšlel, jestli to má cenu začínat znovu. Pak jsem si ale uvědomil, že není možné to vzdát. Není možné to zabalit,  když se něco nedaří, nejde vycouvat. Pozná se to ve chvílích kdy o nic vlastně nejde. Ne když se všichni dívají, ale když se nikdo nedívá, když je člověk sám. Tehdy se pozná jestli to člověk myslí dopravdy.

Začínejme znovu, kdykoliv se něco pokazí, nevzdávejte to.......

1  
..  
8  
9  
10  
 
Bedřich Smola, bedrich.smola@cb.cz, 777 88 41 99, ICQ 268035170